Seminariile Geospatial Soluții libere open source pentru prelucrarea și reprezentarea datelor geospațiale

Stimați colegi,

Cunoscând interesul d-voastră pentru domeniul geospatial, vineri, 24 noiembrie 2023, incepand cu ora 9.00 in amfiteatrul A13,  vă invităm să participați la ediția din acest an a seminariilor Soluții libere open source pentru prelucrarea și reprezentarea datelor geospațiale, eveniment organizat de geo-spatial.org în parteneriat cu Universitatea de Vest din Timișoara

Evenimentul va fi unul hibrid .

La această ediție, ne bucuram să-l avem ca invitat de onoare pe Tõnis Kärdi, cel mai român dintre estonieni, consultant GIS/IT (Tartu, Estonia). Acesta va avea o prezentare online, unde, pe lângă vastele sale cunoștințe tehnice, ne va încânta cu umorul său subtil.

Activitățile se vor desfășura sub formă de prezentări orale și seminariile practice. Prezentările și seminariile vor detalia modul în care aplicațiile open source pot fi folosite în domenii precum analiza și manipularea datelor geospațiale; servicii cartografice WEB; cartografie; teledetecție; standardizare în domeniul geospatial; date libere.

Înregistrarea este, ca de obicei, gratuită si se realizează prin completarea formularului de inscriere pe pagina dedicată evenimentului

Va rugam sa distribuiti aceasta invitatie si altor persoane interesate de domeniul geospatial!

Vă așteptăm cu drag la eveniment!